Farba Proszkowa Seledyn FLUO

100,00 zł
Brutto

CHARAKTERYSTYKA

Seria farb FLUO obejmuje kolory RAL 1026, 2005, 2007, 3024, 3026 oraz 6038. Cała seria

obejmuje swoim zakresem farby przeznaczone do zastosowań gdzie widoczność i intensywność

koloru jest bardzo ważna. Powłoka fluoroscencyjna w wyniku oświetlenia światłem ultrafioletowym

odbija intensywne promieniowanie o określonej barwie. Wszystkie kolory dostępne są w formie

transparentnego lakieru, który należy nakładać na biały podkład. Seria FLUO zalecana jest do

zastosowań wewnętrznych ze względu potrzebę oświetlenia światłem ultrafioletowym oraz

ograniczona odpornością na warunki atmosferyczne.


ZASTOSOWANIE

Transparent nadaje się do pokrywania wyrobów w przemyśle metalowym, wymagających powłoki odpornej na warunki atmosferyczne oraz takiej, która nie żółknie przy ekspozycji na wysoką temperaturę lub promienie UV. Przykładami zastosowania są konstrukcje przeznaczone do stałej ekspozycji w warunkach zewnętrznych.

ZALECENIA 

PODKŁAD BIAŁY 

DANE TECHNICZNE

NanoszenieTRIBO i KORONA
Stopień połysku (60°) połysk (80-95%)
Wydajność6 - 10 m²/kg w zależności od grubości naniesienia
Czas utwardzania

1 WARSTWA 8-10min./180°C (temperatura metalu)

2 WARSTWA 15min./180°C (temperatura metalu)

Opakowania

20kg

ŚRODKI OSTROŹNOŚCI

Farba proszkowa jest substancją niepalną, ale z powietrzem może tworzyć mieszaninę wybuchową, która w razie dostarczenia odpowiedniej energii wybuchnie. Najniższa wartość wybuchowości dla proszkowych farb poliestrowych wynosi ok. 80 g/m3 (Bundesanstalt Für Materialprufüng). Wentylacja w kabinie malarskiej powinna być taka, ażeby stężenie proszku w powietrzu było niższe niż 50% najniższej wartości wybuchowości. W obliczeniach stężenia proszku w kabinie, proszek naniesiony na elementy nie jest brany pod uwagę. W celu uniknięcia wyładowania proszku w kabinie, w sąsiedztwie przestrzeni pracującej szybkość przepływu powietrza w aparaturze kabinowej nie może spaść poniżej 0,5 m/s. Lakiernik nanoszący pokrycia powinien mieć maskę przeciwpyłową i okulary ochronne. Każde zabrudzenie skóry proszkiem powinno być zmywane wodą z mydłem.

SPOSÓB STOSOWANIA

Przygotowanie powierzchni

Powierzchnie stalowe zimnowalcowane: Odtłuszczanie w oparach trichloroetylenu lub w kąpieli alkalicznej. Fosforanowanie cynkowe zalecane przy wystawianiu na działanie warunków zewnętrznych.

Powierzchnie aluminiowe: Odtłuszczanie np. w kąpieli alkalicznej. Powierzchnie narażone na działanie czynników atmosferycznych należy także poddać chromianowaniu.

Przechowywanie

Farby proszkowe należy przechowywać w chłodnym i suchym środowisku, maksymalnie w 25 ° C. Należy zachować szczególną ostrożność w ciepłej porze roku. Należy unikać przechowywania w pobliżu źródeł ciepła i grzejników w ciężarówkach i magazynach. Nie przechowywać w bezpośrednim nasłonecznieniu. zalecana data trwałości farby przechowywanej zgodnie z instrukcją znajduje się na etykiecie opakowania.

Consus
999 Przedmioty
Ładowanie...