
Farba Proszkowa Seledyn FLUO
CHARAKTERYSTYKA
Seria farb FLUO obejmuje kolory RAL 1026, 2005, 2007, 3024, 3026 oraz 6038. Cała seria
obejmuje swoim zakresem farby przeznaczone do zastosowań gdzie widoczność i intensywność
koloru jest bardzo ważna. Powłoka fluoroscencyjna w wyniku oświetlenia światłem ultrafioletowym
odbija intensywne promieniowanie o określonej barwie. Wszystkie kolory dostępne są w formie
transparentnego lakieru, który należy nakładać na biały podkład. Seria FLUO zalecana jest do
zastosowań wewnętrznych ze względu potrzebę oświetlenia światłem ultrafioletowym oraz
ograniczona odpornością na warunki atmosferyczne.
ZASTOSOWANIE
Transparent nadaje się do pokrywania wyrobów w przemyśle metalowym, wymagających powłoki odpornej na warunki atmosferyczne oraz takiej, która nie żółknie przy ekspozycji na wysoką temperaturę lub promienie UV. Przykładami zastosowania są konstrukcje przeznaczone do stałej ekspozycji w warunkach zewnętrznych.
ZALECENIA
PODKŁAD BIAŁY
DANE TECHNICZNE
Nanoszenie | TRIBO i KORONA |
Stopień połysku (60°) | połysk (80-95%) |
Wydajność | 6 - 10 m²/kg w zależności od grubości naniesienia |
Czas utwardzania | 1 WARSTWA 8-10min./180°C (temperatura metalu) 2 WARSTWA 15min./180°C (temperatura metalu) |
Opakowania | 20kg |
ŚRODKI OSTROŹNOŚCI
Farba proszkowa jest substancją niepalną, ale z powietrzem może tworzyć mieszaninę wybuchową, która w razie dostarczenia odpowiedniej energii wybuchnie. Najniższa wartość wybuchowości dla proszkowych farb poliestrowych wynosi ok. 80 g/m3 (Bundesanstalt Für Materialprufüng). Wentylacja w kabinie malarskiej powinna być taka, ażeby stężenie proszku w powietrzu było niższe niż 50% najniższej wartości wybuchowości. W obliczeniach stężenia proszku w kabinie, proszek naniesiony na elementy nie jest brany pod uwagę. W celu uniknięcia wyładowania proszku w kabinie, w sąsiedztwie przestrzeni pracującej szybkość przepływu powietrza w aparaturze kabinowej nie może spaść poniżej 0,5 m/s. Lakiernik nanoszący pokrycia powinien mieć maskę przeciwpyłową i okulary ochronne. Każde zabrudzenie skóry proszkiem powinno być zmywane wodą z mydłem.
SPOSÓB STOSOWANIA
Przygotowanie powierzchni
Powierzchnie stalowe zimnowalcowane: Odtłuszczanie w oparach trichloroetylenu lub w kąpieli alkalicznej. Fosforanowanie cynkowe zalecane przy wystawianiu na działanie warunków zewnętrznych.
Powierzchnie aluminiowe: Odtłuszczanie np. w kąpieli alkalicznej. Powierzchnie narażone na działanie czynników atmosferycznych należy także poddać chromianowaniu.
Przechowywanie
Farby proszkowe należy przechowywać w chłodnym i suchym środowisku, maksymalnie w 25 ° C. Należy zachować szczególną ostrożność w ciepłej porze roku. Należy unikać przechowywania w pobliżu źródeł ciepła i grzejników w ciężarówkach i magazynach. Nie przechowywać w bezpośrednim nasłonecznieniu. zalecana data trwałości farby przechowywanej zgodnie z instrukcją znajduje się na etykiecie opakowania.