Farba Proszkowa Seledyn Neonowy FLUO

100,00 zł
Brutto
Blisko

Farba Proszkowa Seledyn Neonowy FLUO

CHARAKTERYSTYKA :

Seria farb FLUO obejmuje kolory RAL 1026, 2005, 2007, 3024, 3026 oraz 6038. Cała seria

obejmuje swoim zakresem farby przeznaczone do zastosowań gdzie widoczność i intensywność

koloru jest bardzo ważna. Powłoka fluoroscencyjna w wyniku oświetlenia światłem ultrafioletowym

odbija intensywne promieniowanie o określonej barwie. Wszystkie kolory dostępne są w formie

transparentnego lakieru, który należy nakładać na biały podkład. Seria FLUO zalecana jest do

zastosowań wewnętrznych ze względu potrzebę oświetlenia światłem ultrafioletowym oraz

ograniczona odpornością na warunki atmosferyczne.

ZASTOSOWANIE :

Transparent nadaje się do pokrywania wyrobów w przemyśle metalowym, wymagających powłoki odpornej na warunki atmosferyczne oraz takiej, która nie żółknie przy ekspozycji na wysoką temperaturę lub promienie UV. Przykładami zastosowania są konstrukcje przeznaczone do stałej ekspozycji w warunkach zewnętrznych.

ZALECENIA :

PODKŁAD BIAŁY 

DANE TECHNICZNE :

Nanoszenie TRIBO i KORONA
Stopień połysku (60°)  połysk (80-95%)
Wydajność 6 - 10 m²/kg w zależności od grubości naniesienia
Czas utwardzania

1 WARSTWA 8-10min./180°C (temperatura metalu)

2 WARSTWA 15min./180°C (temperatura metalu)

Opakowania

20kg

ŚRODKI OSTROŹNOŚCI :

Farba proszkowa jest substancją niepalną, ale z powietrzem może tworzyć mieszaninę wybuchową, która w razie dostarczenia odpowiedniej energii wybuchnie. Najniższa wartość wybuchowości dla proszkowych farb poliestrowych wynosi ok. 80 g/m3 (Bundesanstalt Für Materialprufüng). Wentylacja w kabinie malarskiej powinna być taka, ażeby stężenie proszku w powietrzu było niższe niż 50% najniższej wartości wybuchowości. W obliczeniach stężenia proszku w kabinie, proszek naniesiony na elementy nie jest brany pod uwagę. W celu uniknięcia wyładowania proszku w kabinie, w sąsiedztwie przestrzeni pracującej szybkość przepływu powietrza w aparaturze kabinowej nie może spaść poniżej 0,5 m/s. Lakiernik nanoszący pokrycia powinien mieć maskę przeciwpyłową i okulary ochronne. Każde zabrudzenie skóry proszkiem powinno być zmywane wodą z mydłem.

SPOSÓB STOSOWANIA :

Przygotowanie powierzchni :

Powierzchnie stalowe zimnowalcowane: Odtłuszczanie w oparach trichloroetylenu lub w kąpieli alkalicznej. Fosforanowanie cynkowe zalecane przy wystawianiu na działanie warunków zewnętrznych.

Powierzchnie aluminiowe: Odtłuszczanie np. w kąpieli alkalicznej. Powierzchnie narażone na działanie czynników atmosferycznych należy także poddać chromianowaniu.

Przechowywanie :

Farby proszkowe należy przechowywać w chłodnym i suchym środowisku, maksymalnie w 25 ° C. Należy zachować szczególną ostrożność w ciepłej porze roku. Należy unikać przechowywania w pobliżu źródeł ciepła i grzejników w ciężarówkach i magazynach. Nie przechowywać w bezpośrednim nasłonecznieniu. zalecana data trwałości farby przechowywanej zgodnie z instrukcją znajduje się na etykiecie opakowania.

Consus
999 Przedmioty
Ładowanie...